Česky English Deutsch

 

Dějiny a vznik FH-DCE Super Rally®

 

Každý rok na jiném místě organizuje některý z členských klubů FH-DCE evropskou Super Rally®. fhdce_logo.gif
To je ta nejevropštější Harley-Davidson Rally, jakou si můžete představit. Jezdit na stroji Harley-Davidson znamená poznávat nové přátele, objevovat nové země a kultury. To vše je shrnuto pod tímto názvem FH-DCE Super Rally®.

Jezdí se od severu k jihu a z východu na západ - každý rok nová překvapení. Od lososa vysoko na severu až
k těstovinám a pečivu hluboko na jihu. To je to, proč je Super Rally opravdu super.

 

Ale řekněme si něco o FH-DCE Super Rally® a o tom, jak tento název vznikl?

Pro tuto odpověď se musíme vrátit o mnoho let zpátky. Pojďme zpět do 60. let, kdy se Harley- Davidson kluby
z Holandska, Německa a Belgie potkávaly na společných srazech (Rally). Ten nejznámější sraz byl tenkrát Pinkster Rally v Holandsku. Poprvé tuto akci organizoval H-D club Utrecht (později se přejmenoval na Harley-Davidson Club the Netherlands).

Tato Pinkster Rally se stále rozrůstala a také nabízený program byl postupně mnohem rozsáhlejší než na obvyklých srazech Harley-Davidson. Po Pinkster Rally 1973 byl změněn název na Super Rally. Co přesně k rozšíření názvu vedlo, není sice už dnes úplně známo. Jedna z možností ale je, že určitá francouzská skupina slíbila uspořádat opravdovou superrrrr Rally 1974 v Paříži, ale akce týden před zahájením zkrachovala. Jisté tedy je, že tato Super Rally opravdu žádnou SUPER Rally ve skutečnosti nebyla.

V roce 1975 se pořádala první Super Rally v Kastelree/ Belgie. Ta ještě sice nebyla tak velká a famózní jako ty dnešní, ale již tehdy byla pořádána se stejnými cíli a myšlenkami jako dnes.

 

 

Historie  Harley-Davidson Clubu Brno

 

Více informací naleznete také na stránkách Harley-Davidson Clubu Brno.

 

Harley-Davidson Club Brno